Główny specjalista

Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 128152

Warunki pracy

  • Praca biurowa przy monitorze ekranowym w wymiarze powyżej 4 godzin dziennie
  • Narzędzia pracy: komputer i sprzęt biurowy
  • Budynek przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami
  • Praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu
  • Praca w pokoju, który jest klimatyzowany
  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
  • Praca pod presją czasu

Zakres zadań

  • Opiniuje projekty aktów prawnych w zakresie właściwości Prezesa UKE, wpływające do UKE
  • Koordynuje prace związane z opiniowaniem przez właściwe merytorycznie komórki organizacyjne UKE projektów aktów prawnych wpływających do UKE
  • Reprezentuje Prezesa UKE na konferencjach uzgodnieniowych, komisjach prawniczych w Rządowym Centrum Legislacji oraz komisjach i podkomisjach parlamentarnych
  • Opracowuje pod względem prawno - legislacyjnym projekty aktów prawnych – w zależności od rodzaju aktu
  • Opiniuje projekty aktów prawnych o charakterze wewnętrznym

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze legislacji
  • Znajomość przepisów ustawy: Prawo telekomunikacyjne, Prawo pocztowe; o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku; o kompatybilności elektromagnetycznej; o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych wraz z aktami wykonawczymi
  • Znajomość zasad techniki prawodawczej
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawa i wykorzystania ich w praktyce
  • Posiadanie kompetencji: wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe