Inżynier / Inżynierka ds. Rozwoju Urządzeń Abonenckich - CPE LTE

Miejsce pracy: Warszawa

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie miała szansę na ciągły rozwój i zdobycie unikalnych kompetencji technicznych w zakresie tworzenia i rozwoju nowoczesnych abonenckich urządzeń CPE [Customer Premise Equipement] - routerów wifi z dostępem do sieci internetowych realizowanych standardach LTE/5G.

Twoje zadania:
  • Opracowanie projektów i założeń technicznych oraz nadzór nad rozwojem sprzętu i oprogramowania dla abonenckich urządzeń CPE.
  • Nadzór nad przygotowaniem urządzeń do działania w sieci operatora, akceptacja oprogramowania, testowanie i diagnozowanie problemów technicznych.
  • Wykonywanie testów technicznych urządzeń w oparciu o sygnalizację realizowaną pomiędzy urządzeniem a siecią, zbieranie i analiza logów sieciowych.
  • Współpraca techniczna z dostawcami urządzeń i oprogramowania, raportowanie błędów i egzekwowanie realizacji poprawek.
Szukamy Ciebie, jeśli:
  • Masz minimum rok oświadczenie w pracy z urządzeniami CPE LTE oraz znajomość:
  • Architektury sieci oraz standardów transmisji LTE, 5G.
  • Architektury sieci LAN, WLAN, IP oraz związanych z nimi zagadnień.
  • Posiadasz wiedzę popartą doświadczeniem (kilku z poniższych zagadnień), z zakresu:
    • architektury sprzętu i oprogramowania urządzeń abonenckich opartych o system Linux, OpenWrt zagadnień związanych z przygotowaniem firmware, jego certyfikacją, testowaniem i analizą problemów;
    • technologii wifi, standardów i praktycznych realizacji sieci wifi;
    • rozwiązań ACS oraz protokołów CWMP, SNMP;
    • protokołów Telnet, SSH;
    • obsługi Wireshark;
    • budowy środowisk testowych.
  • Znasz technik i narzędzia wspomagające analizę awaryjności i rozwiązywanie problemów.
  • Potrafisz współpracować z klientami biznesowymi i wiesz jak przełożyć wymagania biznesowe na rozwiązania techniczne.
  • Znasz język angielski na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację z dostawcami oraz przygotowywanie anglojęzycznych materiałów technicznych.
  • Posiadasz wykształcenie o profilu technicznym (informatyka, sieci komputerowe, telekomunikacja).
  • Potrafisz samodzielnie organizować swoją pracę ale również pracować zespołowo.
Zobacz jak wygląda praca w Play:
Oferujemy:
  • umowa o pracę
  • podstawę premii rocznej w wysokości 20% wynagrodzenia rocznego
  • internet Play wraz z dodatkowymi usługami (m.in. telewizja, nawigacja, dostęp do aplikacji muzycznej), zniżki pracownicze
  • opieka medyczna i ubezpieczenie na życie
  • szeroki wybór benefitów na platformie kafeteryjnej (kody zniżkowe i vouchery)
  • dodatkowy benefit świąteczny
  • dodatkowy dzień urlopu na profilaktykę zdrowotną