Główny specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 127872

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca administracyjno-biurowa
  • Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie
  • Zagrożenie korupcją

Zakres zadań

  • Udziela organom KAS wyjaśnień i wytycznych dotyczących wykładni przepisów prawa podatkowego w zakresie podatków pośrednich.
  • Opracowuje projekty opinii dotyczących uzasadnionego przypuszczenia wystąpienia nadużycia prawa w zakresie elementów zawartych we wnioskach o wydanie interpretacji indywidualnych.
  • Opracowuje jednolite stanowisko komórek organizacyjnych KAS w ministerstwie w zakresie opiniowanych projektów aktów prawnych, a także proponowanych rozwiązań legislacyjnych.
  • Sygnalizuje potrzeby zmiany przepisów prawa podatkowego w zakresie podatków pośrednich.
  • Przekazuje informacje o celowości wydania interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych w zakresie podatków pośrednich.
  • Opracowuje projekty stanowisk: w prowadzonym procesie przygotowania porozumienia inwestycyjnego oraz w sprawach dotyczących kierunku rozstrzygnięcia Dyrektora KlS w związku z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej, z którym wystąpił podmiot będący stroną zawartej umowy o współdziałanie.
  • Opracowuje stanowiska w zakresie weryfikacji interpretacji indywidualnych.
  • Nadzoruje wykorzystanie JPK w postępowaniach podatkowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze prawa podatkowego
  • Znajomość prawa podatkowego
  • Znajomość prawa procesowego
  • Znajomość przepisów i procedur postępowania administracyjnego i sądowego
  • Znajomość przepisów prawa cywilnego
  • Umiejętność analizowania i interpretacji przepisów prawa
  • Umiejętność precyzyjnego formułowania ustnych i pisemnych wypowiedzi
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (D. U. z 2023 r. poz. 342, 497 i 1195), ani niebycie ich współpracownikiem – dotyczy kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym rozumienie i tworzenie tekstów w obszarze właściwości wydziału