Główny specjalista

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 127964

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

 - budynek urzędu niedostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, brak podjazdów.

Zakres zadań

  • Sporządza sprawozdania i analizy dotyczące środków przeznaczonych na wynagrodzenia
  • Sporządza analizy i prowadzi sprawozdawczość, opracowuje materiały w zakresie właściwości wydziału na potrzeby Kierownictwa i organów kontrolujących
  • Prowadzi etatyzację, analizuje strukturę zatrudnienia pracowników, sporządza raporty i zestawienia w zakresie stanu i ruchu kadrowego na potrzeby Kierownictwa i organów kontrolujących
  • Przygotowuje dokumentację dotyczącą podziału środków na wynagrodzenia oraz dokumentację związaną z awansowaniem i nagradzaniem pracowników
  • Realizuje sprawy z zakresu medycyny pracy dla pracowników Inspektoratu w zakresie właściwości wydziału, prowadzi rejestr wydanych skierowań i wykonanych badań, opisuje faktury we współpracy z pracownikami Zespołu ds. bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Analizuje zatrudnienie pracowników Inspektoratu i ustala obowiązek zobowiązanych do składania oświadczeń majątkowych, współpracuje z Zespołem ds. Kontroli i Audytu

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w jednostkach administracji publicznej
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa pracy
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej oraz przepisów wykonawczych.
  • Umiejętności analityczne
  • Umiejętność obsługi programu kadrowo-płacowego
  • Znajomość obsługi programu PŁATNIK, portalu sprawozdawczego GUS
  • Umiejętność obsługi komputera: MS Word, zaawansowana znajomość MS Excel
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Studia podyplomowe z zakresu prawa pracy.