Koder Medyczny w Sekcji Planowania i Analiz Usług Medycznych

Ogłoszenie numer: 8592390, z dnia 2023-10-19

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej (WIML) jest jednym z nielicznych w skali europejskiej ośrodków naukowo-badawczo-szkoleniowych i kliniczno-diagnostycznych, specjalizujących się w problematyce medycyny lotniczej.
Misją WIML jest świadczenie usług badawczych, naukowych i medycznych na najwyższym poziomie. Wysoko wykwalifikowana kadra Instytutu, nowoczesne laboratoria i unikalne urządzenia badawcze są gwarantem najlepszej jakości i profesjonalizmu.

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • kodowanie świadczeń zdrowotnych w systemie Jednorodnych Grup Pacjentów,
  • monitorowanie prawidłowości kodowania przyczyn świadczeń oraz wszystkich czynności wykonywanych w trakcie jego udzielania,
  • tworzenie sprawozdań na potrzeby Dyrekcji,
  • monitorowanie zmian wprowadzanych przez NFZ w zakresie kodowania i rozliczania świadczeń oraz uwzględnianie ich w bieżącej pracy oraz planowanych szkoleniach,
  • prowadzenie szkoleń wewnętrznych w zakresie kodowania,
  • ścisła współpraca z personelem medycznym.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe,
  • doświadczenie jako koder medyczny lub na zbliżonym stanowisku (np. specjalista ds. rozliczeń),
  • biegła znajomość przepisów i wytycznych NFZ w zakresie kodowania i rozliczania świadczeń,
  • znajomość regulacji dotyczących kodowania chorób i procedur medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, programów lekowych i DiLO,
  • znajomość zasad prowadzenia dokumentacji medycznej w zakresie danych wymaganych w karcie informacyjnej z leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego,
  • umiejętność analizowania danych,
  • umiejętność komunikowania się z personelem medycznym udzielającym i ewidencjonującym świadczenia opieki zdrowotnej.

Oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • pracę na cały etat,
  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  • bezpłatny parking dla pracowników,
  • miłą i przyjazną atmosferę w pracy.