Radca prawny

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 128687

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

-        zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

-      budynek i pomieszczenia budynku niedostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • Kontroluje pod względem formalno-prawnym, opiniuje i parafuje projekty wzorów umów cywilnoprawnych, umów o udzielenie zamówienia publicznego, porozumień, pełnomocnictw i upoważnień udzielanych przez Głównego Inspektora oraz Dyrektora Generalnego, aktów kierownictwa wewnętrznego w formie zarządzeń, decyzji i postanowień wydawanych przez Głównego Inspektora oraz Dyrektora Generalnego GIOŚ
  • Interpretuje przepisy i wydaje opinie prawne, w tym w zakresie prawa zamówień publicznych
  • Sporządza i składa skargi kasacyjne do Naczelnego Sądu Administracyjnego
  • Zapewnia zastępstwo procesowe Głównego Inspektora i Dyrektora Generalnego w postępowaniach przed NSA, wojewódzkimi sądami administracyjnymi w sprawach szczególnie skomplikowanych, sądami powszechnymi i innymi organami
  • Udziela pomocy formalno-prawnej komórkom organizacyjnym Głównego Inspektoratu przy sporządzaniu projektów decyzji administracyjnych oraz sporządza projekty decyzji i postanowień administracyjnych drugoinstancyjnych z zakresu właściwości DP
  • Opiniuje pod względem formalno-prawnym i parafuje przygotowane przez komórki organizacyjne Głównego Inspektoratu projektów odpowiedzi na wniesione skargi do wojewódzkich sądów administracyjnych i odpowiedzi na wniesione skargi kasacyjne
  • Wykonuje inne polecenia przełożonego
  • Analizuje i przygotowuje umowy w sprawie udzielania zamówienia publicznego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w pracy związanej ze stosowaniem i interpretacją przepisów prawa
  • Bardzo dobra znajomość przepisów Kodeksu pracy
  • Bardzo dobra znajomość ustawy o służbie cywilnej i zarządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wytycznych w zakresie przestrzegania zasad służby cywilnej oraz w sprawie zasad etyki korpusu służby cywilnej, a także innych aktów prawnych związanych z wykonywaną pracą
  • Znajomość regulacji prawnych w zakresie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego i Kodeks cywilny
  • Znajomość Kodeksu cywilnego oraz Ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Umiejętność logicznego i analitycznego myślenia oraz argumentowania
  • Umiejętność komunikacji i pracy w zespole
  • Umiejętność obsługi komputera (Microsoft Word, Excel, PowerPoint) oraz poruszania się w Internecie a także znajomość systemów prawnych ( Lex, Legalis)
  • Znajomość organizacji i zasad funkcjonowania urzędu
  • Sumienność i terminowość oraz zorientowanie na osiąganie celów
  • Doskonalenie zawodowe, otwartość na zmiany oraz pozytywne podejście do klienta
  • Identyfikacja z misją urzędu, otwartość na zmiany i pozytywne podejście do klienta
  • Oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Ukończona aplikacja radcowska, posiadanie uprawnień radcy prawnego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Doświadczenie w pracy w administracji publicznej
  • Doświadczenie w zakresie stosowania prawa zamówień publicznych, w tym weryfikacji umów w sprawie udzielania zamówienia publicznego