Referendarz

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 127918

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

wejście do budynku „A" i „D" przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

- zagrożenie korupcją

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Umowa na zastępstwo!

Zakres zadań

  • Kompletuje, interpretuje i przygotowuje informacje dotyczące funkcjonowania żeglugi morskiej oraz portów morskich;
  • Opiniuje projekty dokumentów strategicznych i programowych oraz aktów prawych związanych z transportem morskim;
  • Opiniuje projekty umów międzynarodowych inicjowanych przez naczelne i centralne organy administracji rządowej oraz zawieranych na poziomie Unii Europejskiej;
  • Przygotowuje informacje i materiały w zakresie umów międzynarodowych o transporcie morskim i porozumień, współdziałając przy tym z Departamentem Współpracy Międzynarodowej Ml;
  • Analizuje i przygotowuje odpowiedzi na złożone skargi, zażalenia, wnioski, petycje i interpelacje, wnioski o informacje publiczne i zapytania medialne;
  • Organizuje i uczestniczy w spotkaniach dotyczących transportu morskiego, w tym przygotowuje notatki, sprawozdania, protokoły z przedmiotowych spotkań.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Ogólna wiedza z zakresu funkcjonowania transportu lub gospodarki morskiej
  • Umiejętności analityczne
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe