Specjalista ds. fakturowania i rozliczeń

Abplanalp Sp z o.o. to jedna z największych firm w Europie Środkowej od ponad 40 lat dostarczająca nowoczesne technologie światowych producentów w zakresie obróbki metali. Dostarczamy rozwiązania technologiczne gwarantujące przewagę konkurencyjną naszym partnerom biznesowym. Wieloletnia obecność na rynkach, współpraca z wiodącymi producentami obrabiarek CNC i maszyn konwencjonalnych, ogromne doświadczenie, kompleksowa oferta i wsparcie technologiczne, a przede wszystkim identyfikacja potrzeb Klienta stanowią o wyjątkowości naszych usług.
Miejsce pracy: Warszawa
Zakres zadań:
  • Wystawianie faktur polskich i zagranicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Wystawianie dokumentów finansowych (not obciążeniowych, not korygujących, itp.)
  • Wykonywanie płatności krajowych i zagranicznych
  • Rozliczanie kontraktów/umów z kontrahentami
  • Ścisła współpraca z działem księgowości i Kierownikiem działu fakturowania
  • Analiza, kontroling i raportowanie
  • Analiza i weryfikacja warunków umów
  • Bieżąca kontrola wystawianych faktur VAT w celu prawidłowego zamknięcia miesiąca zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi, rachunkowymi
  • Tworzenie raportów, zestawień sprzedaży dla potrzeb finansowo-księgowych
  • Wsparcie Kierownika działu w analizie i wdrożeniu nowych przepisów
Wymagania:
  • Wykształcenie minimum średnie (mile widziane z zakresu rachunkowości, finansów, ekonomii)
  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Znajomość podstaw księgowości
  • Znajomość gospodarki magazynowej mile widziana
  • Znajomość przepisów podatkowych dotyczących wystawiania faktur
  • Znajomość pakietu MS Office (szczególnie Excel)
  • Samodzielność oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązki
  • Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole,
  • Dokładność i staranność
  • Znajomość programu Symfonia Handel - mile widziana
  • Znajomość języka angielskiego - mile widziana
Oferujemy:
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Możliwość szkolenia i rozwoju zawodowego
  • Pakiet opieki medyczny po okresie próbnym
  • Dofinansowanie do zajęć sportowych oraz wypoczynku – po okresie próbnym
  • Pracę hybrydową - po okresie próbnym (2 dni zdalnie)