Specjalista ds. Kadr i Płac

Caritas to największa organizacja charytatywna w Polsce. Wraz z Caritas diecezjalnymi, Caritas Polska realizuje programy pomocowe adresowane do wielu grup potrzebujących, m.in. seniorów, osób w trudnej sytuacji materialnej, chorych, z niepełnosprawnościami, pozostających w kryzysie bezdomności. Prowadzimy także liczne projekty polegające na udzielaniu pomocy kryzysowej i rozwojowej w różnych rejonach świata. Do naszego zespołu poszukujemy osób, które łączą profesjonalizm z chęcią pomagania innym. Dołącz do nas, jeśli tak jak my wierzysz, że warto pomagać.

Miejsce pracy: Warszawa, Wola

Twój zakres obowiązków:

  • naliczanie wynagrodzeń, sporządzanie listy płac i przelewów;
  • naliczanie urlopów, rozliczanie nieobecności, rozliczanie dodatków i świadczeń;
  • rozliczanie zajęć komorniczych i innych potrąceń oraz prowadzenie korespondencji w tym zakresie;
  • przygotowywanie zgodnie z obowiązującymi procedurami umów cywilno-prawnych i ich rozliczanie;
  • wprowadzanie i aktualizowanie danych w systemach związanych z obsługą kadrowo-płacową pracowników w tym dbałość o poprawność dokumentacji kadrowo-płacowej;
  • współpraca z jednostkami zewnętrznymi (m.in. ZUS, GUS, US, PFRON);
  • obsługa systemu ENOVA, PFRON, PPK, Płatnik;
  • sporządzanie zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach pracowników oraz wniosków / zaświadczeń do ZUS (np. Z-3, ZNp-7, ERP-7);
  • przygotowywanie podziałów kosztowych z realizowanych projektów zewnętrznych;
  • bieżące monitorowanie zmian w zakresie prawa pracy, ubezpieczeń oraz podatku dochodowego od osób fizycznych;
  • współpraca z zewnętrznymi instytucjami;
  • wsparcie w zakresie sporządzania dokumentacji kadrowej;
  • ścisła współpraca z działem księgowości.

Nasze wymagania:

  • min. 3-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku;
  • praktyczna znajomość przepisów prawa pracy (PIT i ZUS);
  • praktyczna umiejętność dokonywania rozliczeń z ZUS i PFRON;
  • praktyczna umiejętność obsługi programu PPK;
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych;
  • ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych;
  • analityczne myślenie w działaniu, dbałość o szczegóły;
  • samodzielność, rzetelność, terminowość oraz doskonała organizacja pracy;
  • zaangażowanie w wykonywane obowiązki i chęć dalszego rozwoju zawodowego;
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole;
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel.

Mile widziane:

  • znajomość zasad przy zatrudnianiu cudzoziemców;
  • znajomość systemu Enova.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • prywatną opiekę medyczną;
  • dostęp do platformy szkoleniowej dot. kadr i płac;
  • elastyczny czas rozpoczęcia pracy (7:00 – 9:00);
  • możliwość skorzystania z bezpłatnego parkingu samochodowego;
  • pracę z profesjonalnym i zaangażowanym zespołem;
  • pracę w dobrze skomunikowanej lokalizacji (ul. Okopowa);
  • szansę tworzenia i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w Twoim obszarze zawodowym;
  • pracę w jednej z największych organizacji charytatywnych.