Specjalista ds. Kontrolingu

GEODIS Road Network jest jedną z największych spółek sektora TSL w Polsce. Firma powstała z połączenia doświadczenia dwóch marek: PEKAES i GEODIS. Obie firmy łączy wieloletnia tradycja, doświadczenie i wysoka rozpoznawalność na krajowym i międzynarodowym rynku usług logistycznych.
Marka GEODIS jest obecna w 170 krajach, w których zatrudnia ponad 44 000 pracowników. Pozycja rynkowa GEODIS znajduje odzwierciedlenie w czołowych rankingach biznesowych: GEODIS jest numerem 1 we Francji oraz 7. firmą logistyczną na świecie. W 2021 firma GEODIS wygenerowała 10,9 mld euro przychodu.
W Polsce GEODIS dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci terminali dystrybucyjnych oraz magazynów logistycznych. Firma zatrudnia ponad 1000 pracowników, którzy z pasją i zaangażowania zapewniają kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw poprzez wyspecjalizowane linie produktowe: dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową, logistykę kontraktową, spedycję całopojazdową krajową i międzynarodową oraz spedycję kolejową, morską i lotniczą.
Miejsce pracy: Błonie
Twój zakres obowiązków
  • Wsparcie analityczne biznesu i odpowiednich linii produktowych w obszarze spedycji drobnicowej oraz całopojazdowej
  • Kontroling operacyjny
  • Analiza aktualnych wyników i wskazywanie elementów do podjęcia niezbędnych działań
  • Kontrola kosztów i cen sprzedaży wybranych produktów
  • Opracowywanie narzędzi i analiz do monitorowania i poprawy marży brutto na sprzedaży
  • Udział w procesie optymalizacji Łańcucha Dostaw
  • Ścisła współpraca z IT przy wdrażaniu narzędzi analitycznych
  • Udział w budżetowaniu i prognozowaniu
  • Udział w projektach z biznesem oraz w ich implementacji
  • Bieżąca i projektowa współpraca z Oddziałami
Nasze wymagania
  • Praktyczne doświadczenie w zarządzaniu informacjami pochodzącymi z różnych źródeł, tj. finansowych (sprawozdawczość finansowa), zarządczych (sprawozdawczość produktowa), sprzedażowych (rentowności klientów) i operacyjnych (kluczowe parametry) w kontekście zarówno wynikowym jak również bilansowym i płynnościowym
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, ekonomia lub pokrewne)
  • Znajomość MS Excel na poziomie zaawansowanym – warunek konieczny
  • Doświadczenie i umiejętności w zakresie analizy danych
  • MS SQL Serwer, w zakresie umiejętności tworzenia, zmiany i analizy zapytań
  • Praktyczna znajomość VBA
  • Inicjatywa w działaniu, dociekliwość
  • Samodzielność w wykonywaniu zadań oraz silna motywacja do pracy
  • Umiejętność organizacji pracy własnej oraz ustalania priorytetów
To oferujemy
  • Umowa o pracę
  • Prywatna Bezpłatna Opieka Medyczna
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego
  • Karta zniżkowa na paliwo na stacjach Orlen
  • Karty Sportowe
  • Szkolenia i kursy
  • Konkursy z nagrodami
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • System wdrożenia Smart Start