Specjalista ds. płac

Muzeum i Instytut Zoologii Polskiej Akademii Nauk

Dyrekcja Muzeum i Instytut Zoologii PAN

(www.miiz.waw.pl)

poszukuje pracownika do Działu Księgowości na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa, Śródmieście, ul. Twarda 51/55
Zakres obowiązków:

Obowiązki na stanowisku specjalisty ds. naliczania wynagrodzeń związane są z prawidłowym prowadzeniem administracji płacowej pracowników oraz ich list płac.

Całościowe prowadzenie administracji wynagrodzeń, m.in.;
  • Sporządzanie, tworzenie list płac dla wielu pracowników zatrudnionych na rożne umowy, w tym naliczanie stypendiów oraz innych świadczeń, niezbędnych rejestrów, przekazywanie zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych i innych potrąceń z wynagrodzeń, obsługa PPK, PFRON i innych dotyczących płac.
  • Odprowadzanie składek ZUS i podatku dochodowego od osób fizycznych.
  • Rozliczanie umów o dzieło i umów zlecenie.
  • Sporządzanie deklaracji do ZUS, Urzędu Skarbowego, GUS.
  • Ewidencja zwolnień lekarskich, tworzenie druków z tym związanych.
  • Wystawianie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach.
  • Udzielanie pracownikom informacji z zakresu systemu płacowego.
  • Prowadzenie spraw związanych z wykorzystaniem środków z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.
  • Sporządzanie i tworzenie dodatkowych zestawień dotyczących wynagrodzeń na potrzeby związane ze specyfiką Instytutu.
  • Uzgadniane miesięczne i roczne kont i sald związanych z systemem płacowym.
  • Tworzenie kart wynagrodzeń na potrzeby podatku, ZUS i Instytutu.
  • Całościowa opieka nad systemem i oprogramowaniem płacowym, dostosowaniem go do aktualnych przepisów prawnych i specyfiki Instytutu.
  • Tworzenie przelewów z systemu placowego w odrębnym pliku w celu przesłania do realizacji w banku.
  • Odpowiedzialność za wszelkie działania związane z prowadzeniem systemu płac, m.in.; wypłatami, premiami i benefitami dla pracowników.
Wymagania:
  • Wykształcenie min. średnie.
  • Min. 2 lata doświadczenia na zbliżonym stanowisku.
  • Umiejętność obsługi programów pomocniczych i pakietu MS Office.
  • Znajomość programu Kadry i Płace Symfonia.
  • Posiadanie wiedzy z zakresu podatków, prawa pracy i ubezpieczeń.
  • Znajomość obsługi programu Płatnik.
  • Umiejętność obsługi urządzeń biurowych.
  • Mile widziana znajomość j. angielskiego.
  • Uczciwość, sumienność, skrupulatność i wysoka kultura osobista.
  • Chęć uczenia się i otwartość na zmiany i przystosowanie się do specyfiki Instytutu.
  • Dobra organizacja pracy własnej i umiejętne zarządzanie własnym czasem.
Oferujemy:
  • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu.
  • Pakiet prywatnej opieki medycznej.
  • Pakiet socjalny.