Specjalista / Starszy specjalista / Główny specjalista w Departamencie Monitoringu i Programowania, w Wydziale Monitoringu II

Ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko
Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: 43/2023
Dołącz do CUPT!
Dążymy do zapewnienia pracownikom atrakcyjnych i konkurencyjnych warunków płacy i pracy. Największym naszym kapitałem są pracownicy. Razem będziemy tworzyć przyjazną i nowoczesną Instytucję. Staramy się zapewnić równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.

Zapraszamy do odwiedzenia strony CUPT> KARIERA> OFERTY PRACY.

Podstawowe obowiązki:
  • Sporządzanie, gromadzenie i przetwarzanie informacji okresowych, zestawień, raportów, prezentacji i analiz z zakresu monitoringu i sprawozdawczości w odniesieniu do projektów POPW 2014-2020, FEPW 2021-2027, CEF 2014-2020, CEF 2021-2027 oraz KPO m.in. w celu przygotowywania cyklicznych sprawozdań oraz informacji ad hoc na potrzeby Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Infrastruktury, CUPT itd.
  • Opracowywanie danych, będących podstawą do sporządzenia materiałów do projektu budżetu państwa oraz w zakresie budżetu zadaniowego.
  • Współpraca z pracownikami wydziału przy przygotowywaniu analiz zbiorczych w Excel odnośnie realizacji projektów z perspektywy finansowej 2014-2020 oraz 2021-2027 (Strategiczne Analizy Projektów), w tym przygotowywanie wizualizacji danych w postaci wykresów, przygotowywanie prezentacji podsumowujących wykonane analizy w Power Point.
Wymagania niezbędne (wynikające z Rozporządzenia płacowego CUPT):
  • Wykształcenie wyższe.
  • Staż pracy:
    • Minimum 2 lata na stanowisko Specjalisty / Starszego specjalisty,
    • Minimum 3 lata na stanowisko Głównego specjalisty.
Wymagania dodatkowe (merytoryczne):
  • Znajomość arkuszy kalkulacyjnych, w tym Excel, również w zakresie prezentacji danych (wykresy).
  • Znajomość programów do prezentacji – minimum Power Point.
  • Mile widziana znajomość funkcjonowania systemu SL2014, CST2021 – w tym SL2021.
  • Mile widziane minimum 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy europejskich, związanego z monitorowaniem, sprawozdawczością oraz analizowaniem postępów i zagrożeń realizacji projektów.
  • Mile widziana znajomość procedur, wytycznych i zaleceń dla perspektywy finansowej 2014–2020 oraz 2021-2027.
Wymagane kompetencje:
  • Umiejętność analitycznego myślenia i przygotowywania zbiorczych analiz.
  • Umiejętność estetycznego dostosowania się do zmian zakresu realizowanych zadań (w zależności od potrzeb stawianych wobec wydziału).
  • Bardzo dobra organizacja pracy.
  • Rzetelność i terminowość.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.
  • Znajomość języka angielskiego.
Oferujemy:
  • Umowę o pracę na pełen etat;
  • Wynagrodzenie zasadnicze (w zależności od stanowiska, wiedzy i doświadczenia):
    • Specjalista: 4500 a 5200 zł brutto;
    • Starszy Specjalista: 5000 a 5700 zł brutto;
    • Główny Specjalista: 5500 a 6200 zł brutto;
  • Dodatek stażowy do wynagrodzenia, w wysokości wynoszącej po pięciu latach pracy 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Dodatek ten wzrasta o 1% za każdy dalszy rok pracy aż do osiągnięcia 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego;
  • Dodatkowe wynagrodzenia roczne tzw. „13”;
  • Świadczenia jubileuszowe;
  • Podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach, kongresach, warsztatach, kursach;
  • Ruchomy czas pracy – 8h pomiędzy 7:00 a 17:00;
  • Możliwość pracy zdalnej;
  • Preferencyjne warunki skorzystania z ubezpieczenia grupowego, pakietów medycznych, Karty MultiSport;
  • Dofinansowanie do urlopu, wsparcie Pracownika i Jego rodziny w sytuacjach losowych;
  • Plan emerytalny PPK;
  • Nowoczesne narzędzia pracy;
  • Atrakcyjne biuro, w centrum Warszawy, dostosowane do pracy dla osób z niepełnosprawnościami.
Wykaz Dokumentów aplikacyjnych:
  • CV zawierające dane osobowe, o których mowa w art. 22¹ ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. 2022 poz. 1510 z późn. zm.).
  • List motywacyjny (opcjonalnie).