Specjalista w Sekcji Akwizycji i Przetwarzania Danych Pomiarowych

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa
poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku
Miejsce pracy: Warszawa, ul. Marsa 95
Nr ref.: PGED/OW/80/23
Twój zakres obowiązków:
  • Zdalna akwizycja danych pomiarowych z UP-R u odbiorców.
  • Prowadzenie analiz kompletności danych pomiarowych, we współpracy ze służbami rejonów energetycznych.
  • Przekazywanie danych pomiarowych do rozliczeń Sprzedawców/POB na rynku bilansującym.
  • Obsługa procesu korygowania danych pomiarowych na rynku bilansującym.
  • Monitorowane pracy eksploatowanych systemów informatycznych z obszaru pomiarowego.
  • Zdalna diagnostyka pracujących układów pomiarowo-rozliczeniowych.
  • Współpraca z POB i Sprzedawcami w zakresie rozliczeń na rynku bilansującym.
  • Współpraca z komórkami organizacyjnymi Spółki w zakresie odczytów oraz utrzymania zdalnej transmisji danych pomiarowych.
Nasze wymagania:
  • Wykształcenie średnie techniczne o kierunku elektroenergetyka lub pokrewnym.
  • Znajomość i doświadczenie w realizacji procesów akwizycji i przetwarzania danych pomiarowych.
  • Ogólna znajomość ustawy Prawo energetyczne i Rynku energii.
  • Znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Word, MS Excel).
  • Mile widziana znajomość programów do zdalnej akwizycji danych w szczególności origAMI.
  • Umiejętność planowania i organizacji pracy własnej.
To oferujemy:
  • Stabilne zatrudnienie
  • Możliwość rozwoju zawodowego.
  • Przyjazną atmosferę pracy.
  • Pakiet benefitów pozapłacowych.