Specjalista

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 128737

Warunki pracy

Praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godz. dziennie, obsługa urządzeń biurowych.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym wyposażonym w instalację klimatyzacyjną.
Narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe (drukarka, kserokopiarka, skaner, niszczarka i inne urządzenia biurowe).
Budynek posiada windę osobową do transportu pionowego, nie posiada podjazdów dla osób niepełnosprawnych, ale jest wyposażony w transporter gąsiennicowy typu T09 "ROBY" służący do transportu po schodach wejściowych do budynku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pomieszczenia pracy GIF mieszczą się na parterze oraz I i III piętrze budynku.

Zakres zadań

  • Przygotowywuje odpowiedzi na skierowane do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wnioski lub wystąpienia w sprawach karnych
  • Prowadzi rejestr spraw karnych
  • Analizuje sygnały o nieprawidłowościach lub uchybieniach wskazywanych przez podmioty zewnętrzne, wystąpienia pokontrolne lub pochodzące ze źródeł otwartych.
  • Kontaktuje się z organami ścigania, sądami i prokuraturami, w zakresie zwalczania przestępczości związanej z obrotem i jakością produktów leczniczych
  • Opracowywuje projekt informacji dotyczącej stwierdzonych lub ujawnionych nieprawidłowości lub uchybień obejmującej ich wpływ na realizację celów kontroli zarządczej oraz przedstawia propozycje działań w celu ich ograniczenia lub eliminowania

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu prawa lub administracji
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego
  • znajomość Kodeksu Postępowania Karnego, Kodeksu Karnego, Prawa Farmaceutycznego, Ustawy o kontroli w administracji rządowej, Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii
  • znajomość struktury organizacyjnej i zadań Urzędu
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Komunikatywność
  • Umiejętność analitycznego myślenia