Starszy specjalista

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 127963

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

 - budynek urzędu niedostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, brak podjazdów.

Zakres zadań

  • Prowadzi dokumentację w zakresie korzystania przez pracowników urzędu i emerytów z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, w tym prowadzi rejestr/ewidencję wniosków osób ubiegających się o świadczenia oraz monitoruje, we współpracy z komórką finansową, terminów świadczeń realizowanych w ramach ZFŚS
  • Przygotowuje zestawienia w zakresie wykorzystania ZFŚS w układzie pozwalającym na prowadzenie bieżącego monitorowania wykorzystania środków ZFŚS w ramach poszczególnych świadczeń
  • Opracowuje propozycje planów działalności socjalnej, regulacji w zakresie ZFŚS, planu rzeczowo-finansowego oraz przygotowuje dokumentację w zakresie dokonania odpisu na ZFŚS
  • Przygotowuje dokumenty i niezbędne materiały na posiedzenia Komisji Socjalnej oraz obsługuje jej prace
  • Prowadzi sprawy osobowe pracowników: prowadzi sprawy związane z nawiązywaniem i rozwiązywaniem stosunku pracy z pracownikami Inspektoratu, ich przenoszeniem, awansowaniem, nagradzaniem i karaniem (wprowadza wszelkie zmiany w programie kadrowo-płacowym); ustala uprawnienia pracowników związane ze stosunkiem pracy, m.in. do wysługi lat i nagrody jubileuszowej, związanych z rodzicielstwem, do dodatkowego wynagrodzenia rocznego
  • Prowadzi sprawy z zakresu czasu pracy pracowników zatrudnionych w Inspektoracie - ewidencja czasu pracy, zwolnień lekarskich, godzin nadliczbowych, indywidualnego rozkładu czasu pracy, urlopów
  • Wystawia zaświadczenia o zatrudnieniu oraz świadectwa wykonywania pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze dla osób uprawnionych - byłych pracowników GIOŚ
  • Obsługuje Pracownicze Plany Kapitałowe

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w pracy w administracji publicznej
  • Znajomość ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych
  • Znajomość ustawy o pracowniczych planach kapitałowych
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej oraz przepisów wykonawczych.
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
  • Umiejętność obsługi komputera MS Word, MS Excel.
  • Znajomość obsługi programu PŁATNIK.
  • Znajomość obsługi programów kadrowo-płacowych
  • Oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Studia podyplomowe z zakresu prawa pracy.